wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Flat-Hop w ASG - czyli jak poprawić zasięg repliki3
 • Krytac

Kategorie

Producenci

Kontakt

 • NIP: 536-159-80-85
 • E-mail:sklep@azteko.pl
 • Telefon730-406-418
 • Godziny działania sklepu
  Wt.-Pt. 12-18:30

  Sobota: 11-16

  Dembowskiego 4 lok 1

  02-784 Warszawa

Flat-Hop w ASG - czyli jak poprawić zasięg repliki

Data dodania: 28-12-2016
alt
Jak zwiększyć zasięg repliki za pomocą Flat-Hopa

 

W pewnym momencie każdy staje przed problemem - jak poprawić zasięg repliki. Przed nami stają dwie możliwe drogi:
 • Tuning mocowy repliki 
 • Montaż flat-hopu
W przypadku tuningu mocowego repliki zaczynamy od jej uszczelnienia (zwłaszcza w replikach produkcji chińskiej) a następnie na zwiększeniu mocy repliki poprzez montaż silniejszej sprężyny (oraz wymianie innych elementów, aby zapewnić bezawaryjną pracę gearboxa). Wiąże się to zawsze z większymi obciążeniami szkieletu gearboxa oraz jego elementów wewnętrznych. Dodatkowo stajemy przed problemem uzyskania odpowiednich FPSów, aby nasza replika byłą dopuszczona do gry. 

Drugą możliwością jest montaż Flat-Hopa w replice, który wpływa na zwiększenie jej zasięgu, jednak nie powoduje wzrostu FPSów (a nawet ich spadek). 
 

Jak działa standardowy dystanser w replice?Standardowy dystanser w replice ma formę walce i poprzez dociskanie gumki hop-up powoduje większe lub mniejsze (zależnie od ustawienie komory hop-up) wychylenie elementu podkręcającego w gumce.

 
alt Standardowy dystanser stosowany w replikach elektrycznych 
 
Element podkręcający kulki w gumce G&G alt 

Kulka podczas przechodzenia przez gumkę hop-up, na skutek tarcia o wystający element wewnątrz gumki dostaje rotacji. Rotacja ta sprawia, że wystrzelona leci dalej i stabilniej. 

Pierwsze repliki z systemem hop-up wprowadziła firma Tokyo-Marui i było to rozwiązanie rewolucyjne. 
 


Dystansery typu H
Z czasem pojawiły się próby poprawienia tego systemu. Pierwszym rozwiązaniem było zastosowanie dystanserów typu H. Różniły się one od standardowych kształtem który był dopasowany do kulki. Z czasem wprowadzono również modyfikację elementu podkręcającego w gumce- zamiast znanego walca zastosowano dwie wypustki- które był bardziej dostosowane do kształtu kulki. 


 
alt Dystansery typu H
Różnice w działaniu tradycyjnego dystansera oraz typu H
 
Tradycyjny dystanser Dystanser typu H
alt alt
Mimo poprawy w zasięgu dystansery te wymagają idealnie osiowego montażu lufy. Lekkie jej obrócenie będzie powodowało "uciekanie" kulek w bok. 
 


FlatHopKolejny krokiem było zwiększenie powierzchni kontaktu dystansera z kulką, a co za tym idzie umożliwienie dłuższego czasu podkręcania kulki. W ten sposób powstały dystansery typu Flat-Hop.
 
 
Tradycyjny dystanser Dystanser typu Flat-Hop
alt alt
 
 
 
Już na pierwszy rzut oka widać różnice pomiędzy tymi dystanserami.  Jakie są różnice w działaniu pomiędzy tymi dystanserami?


 
alt
Jak widać, dystanser typu Flat-Hop działa przez dużo dłuższy czas na kulkę, dzięki czemu nadaje jej większą rotację. Ale jak to mówią nie ma róży bez kolców- ma on swoje wymagania aby pracował poprawnie.
 

Wymagania systemu Flat-HopWaga kulek Najłatwiejszym do spełnienia jest dobranie odpowiedniej wagi kulek. Przyjmuje się, że przy Flat-Hopie używa się kulek o co najmniej o jedną klasę cięższych niż bez niego. Czyli jeśli mieliśmy w replice 430 fps i używaliśmy kulek o wadze 0,25 teraz musimy używać kulek 0,28 (chociaż można też porównać z kulkami 0,30g).Gumka Hop-UpAby Flat-Hop działał poprawnie musimy razem z nim zastosować gumkę hop-up bez wewnętrznego dystansera. Tutaj mamy kilka możliwości:
 • Montaż gotowego zestawu firmy Modify
 • Montaż płaskiej gumki hop-up prometheusa
 • Wycięcie dystansera z gumki (wymaga sporej wprawy i odpowiedniego zaplecza narzędzi aby nie uszkodzić samej gumki).LufaPrzy montażu Flat-Hopa należy zwrócić uwagę na rozmiar wycięcie okna dystansera w lufie. W niektórych lufach okno dystansera jest za małe i wymaga jego powiększenia (wymagana bardzo duża precyzja podczas zabiegu  i w niektórych lufach, posiadających warstwę teflonu nie można tego zrobić gdyż uszkodzimy powłokę teflonową w lufie co doprowadzi do spadku celności). Drugą możliwością jest lekkie skrócenie samego dystansera- co jest rozwiązaniem znacznie łatwiejszym. Zrobić samemu dystanser?Nasuwa się pytanie, czy można samemu zrobić tego typu dystanser. Na pewno da się to zrobić, jednak wymaga to dużego nakładu czasu i sporej ilości prób. Dobranie materiału o odpowiedniej twardości, sprężystości oraz kształcie może okazać się znacznie droższe niż skorzystanie już z gotowych produktów. 

 

 

Czy warto montować Flat-Hop?Na pewno warto sprawdzić to rozwiązanie. Niskim nakładem kosztów jesteśmy w stanie podnieść zasięg repliki, bez ingerencji w gearbox. Na chwilę obecną jest to najtańszy, z zarazem najprostszy, sposób na poprawę osiągów repliki. 


 
Zobacz gotowe rozwiązania Flat-Hop
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl